E mbani mend Pipi Çorapegjatën? Ja si është sot…E mbani mend aktoren e “Pipi Çorapegjata” që luajti filmin e suksesshëm në fillim të viteve ’70?

E mbani mend Pipi Çorapegjatën? Ja si është sot…Pipi është një nga personazhet më të pëlqyer të librave për fëmijë, libër i shkruar nga shkrimtarja suedeze Astrid Lindgren që më pas u bë dhe film. Ky rol u luajt nga aktorja Inger Nilson, një fëmijë i shkathët me fytyrë mbushur plot quka.

Por Pipi tashmë ka ndryshuar shumë, pasi tani është 60 vjeçe!

Çfarë mendoni? Komentoni më poshtë...

Postime të tjera...

Kërkimet për këtë postim...